פול גז

תיק עיתונות לתקשורת

מופץ על ידי סרטי יונייטד קינג

10/10 בבתי הקולנוע

diver

יחסי ציבור: JWPR יוני וולף תקשורת

יוני וולף | 054-2209422 | yoni@jwpr.co.il

אור ניר  | 054-4638400 |  Or@Jwpr.Co.Il

dividerdivider

סינופסיס

לראשונה בקולנוע הישראלי בשילוב ספורט מוטורי ואקשן חסר תקדים.

בין האופנועים והנופים של ים המלח נרקמת אהבת נעורים שובת לב.

 

בהשתתפות :תובל שפיר (החוזר למסך לראשונה מאז גאליס), קווין רובין (מהשמות החמים והמדוברים בקרב ילדי ישראל, שזה תפקידו הראשון בקולנוע), נדב  גדג' (בתפקיד קולנועי ראשון),
עדן סבן, נאיה בינשטוק (התגלית הצעירה החדשה), דניאל גרנט, רחלי נחום, זוהר ליבה, אורי פפר, ואביגיל אריאלי

 

הסרט יצא לאקרנים ב – 8.8

 

דרמה/קומדיה/ רומנטיקה/ אקשן

 

אורך : 104 דקות

 

הסרט מבית סרטי יונייטד קינג ו – Light Stream בהפקת משה אדרי, לאון אדרי ומיקי רבינוביץ ובבימויו של קובי מחט
על פי תסריט שכתב מחט יחד עם איתי מאירסון.

זהו סרטו החמישי של מחט, הנחשב לבימאי המוביל בישראל לסרטי ילדים ונוער, כאשר כל אחד מסרטיו שבר את שיאו של קודמו, בין סרטיו: "גויאבות", "האוצר מעבר לנהר", "ג'סטה", וסרט ההמשך המצליח "עד הקצה – ג'סטה 2".

 

 

״פול גז״ היא דרמת התבגרות בהילוך גבוה ואקשן חסר מעצורים, המשלבת ספורט מוטורי, ואהבה צעירה בכיכובם של כוכבי הילדים והנוער המובילים בישראל. הסרט צולם בנאות הכיכר, קיבוץ עין גדי ובמושב אודים והוא עתיד לצאת לאקרנים ב 8/8.

זהו סרטם הראשון של היוטיובר וכוכב הילדים והנוער קווין רובין שמגיע לראשונה למסך הגדול, ושל הזמר נדב גדג'. זוהי גם הפעם הראשונה שתובל שפיר חוזר למסך הגדול לאחר השתתפותו בסרטי גאליס המצליחים. עוד בקאסט עדן סבן, התגלית הצעירה נאיה בינשטוק, דניאל גרנט, זוהר ליבה, אורי פפר, רחלי נחום ואביגיל אריאלי.

 

סינופסיס קצר:

 

סיפורו של תומר בן ה-17 (תובל שפיר) העובר עם אמו ליישוב קטן בקצה המדבר. זה קורה בדיוק חודש לפני אליפות המדינה לנוער ברכיבת אופנועי שטח, בה נמרוד השחצן (קווין רובין) – מנהיג הישוב – אמור לזכות. ההגעה של תומר משנה את כללי המשחק אפילו בלי להתכוון. מה שמתחיל בהתנכלויות כלפיו מצד נמרוד וחבורתו תוך מאבק על לבה של עמליה היפה, הופך לדרמה בהילוך גבוה כשתומר פוגש את אלברט – אופנוען מזדקן ומסתורי שמתבודד בביתו ומנותק מהסביבה כבר 30 שנה.

מפגש מקרי ביניהם הופך לחברות אמיצה, במהלכה תומר מקלף מאלברט את סודות העבר, ואילו אלברט הופך למאסטר שמלמד את תלמידו הצעיר לרכוב על אופנוע ומכין אותו לקרב של חייו על המסלול.

 

סינופסיס ארוך:

 

תומר (16) ואמו מיכל (45) עוזבים את העיר בעקבות מותו של האב, אורזים את אסקימו הכלב ועוברים לחיות ביישוב מדברי מבודד בקצה הערבה. את שני הדברים הכי חשובים בביתם החדש, הם ילמדו בדרך הקשה, הכואבת, ולעיתים משעשעת: הראשון, היישוב הזה חי ונושם ספורט מוטורי בסל״ד גבוה – הנערים חיים על אופנועים, המבוגרים על טרקטורונים, והקשישים על קלנועיות טורבו עם שישה הילוכים. תומר ייאלץ להסתפק בטוסטוס שליחי הפיצה שמיכל קנתה לו לרגל הוצאת הרישיון שלו לקטנוע. הדבר השני נוגע לבית מסתורי, מוזנח ומתפורר, שניצב מול ביתם החדש –מוקף חצר גרוטאות בה מוטלים אינספור שלדי אופנועים חלודים, ונדמה שאיש לא ביקר בו שנים. המקומיים מתריעים בפני תומר ומיכל – בחרדה תקיפה – שלא יעזו להיכנס לבית הזה לעולם.

החברתית החדשה לא מאירה לו פנים. אמנם עמליה היפה, בת כיתתו, מתייחסת לנער החדש בסבלנות יחסית, אבל היא היחידה. תיגרה מטופשת אליה נקלע תומר בקומזיץ כיתתי הופכת אותו לאויבו הגדול של נמרוד, זכר האלפא של החבורה, ושני חבריו, דידי ושוסטר.

נמרוד הוא האקס המיתולוגי של עמליה, שנזרק על ידה לאחר שמאסה בהתנהגות הבריונית שלו. חשוב לא פחות: נמרוד הוא מלך מסלול אופנועי השטח של היישוב והמועמד הוודאי לזכייה באליפות המדינה ברכיבת שטח לנוער שתתקיים בעוד שבועיים.

בימים הבאים ההתנכלויות החוזרות ונשנות של הבריונים כלפי תומר מסלימה, ומגיעה לשיאה במרדף דו-גלגלי רווי אקשן, בסופו הכנופייה מצליחה לסגור על תומר בדיוק מול הבית המסתורי. בלית ברירה תומר נכנס לתוך הבית. אנחת הרווחה שלו מתחלפת בהחסרת פעימה: מולו עומד אלברט, בעל הבית, תימהוני כבן 45, בעל זקן עבות ולוק מוזנח, ומחזיק לום בידו. החרדה הראשונית תפנה את מקומה לשיחה אינטימית בין השניים, בה אלברט יתגלה כאדם רגיש, מלך אופנועי השטח מהאייטיז, שנרדף שלא בצדק ע״י אנשי היישוב כבר 20 שנה, במהלכן הסתגר בביתו ועסק ביצירת פסלים מחלקי אופנועים ישנים.

תומר מוצא עצמו צלע מרכזית במשולש רומנטי עם עמליה ונמרוד, כאשר בינו לבין נמרוד אין הרבה רומנטיקה אלא בעיקר התנכלות מתמשכת של הבריון וכנופייתו. עד מהרה יצטרף למערכת הזאת מרכיב מפתיע, שיוציא את נמרוד משלוותו (או ממה שנשאר ממנה): החלטתו חסרת הסיכויים וההיגיון של תומר ללכת על כל הקופה, ללמוד רכיבת שטח ולקרוא תגר על נמרוד במגרש הביתי שלו.

לתומר יש דבר אחד שאין לנמרוד: אלברט. את הזמן הקצר עד לתחרות הגדולה הוא יבלה בהיחבא בביתו המוזנח של האופנוען התימהוני. הוא ילמד מהמאסטר את רזי המקצוע, ולא פחות חשוב – איך להישאר בנאדם. אלברט עצמו יגרד מנפשו את שכבת החלודה בת השנים, ואפילו יעבור בעידודו של תומר מייקאובר חיצוני, שיחשוף גבר מסוקס שמצליח להמיס את ליבה של מיכל, אימו של תומר.

בימים שנותרו עד לתחרות הגדולה, תומר יתגלה כיריב ראוי לנמרוד, והדבר לא יעבור בשקט. הכנופייה, בחסותו של המאמן השחצן וחסר המעצורים של נמרוד, מבצעת תכסיסים מכוערים וציניים נגד תומר, משתמשת נגדו בעמליה וערב לפני התחרות היא אפילו חוטפת את כלבו האהוב אסקימו. ברגע האמת – גמר אליפות הארץ שמשודר בערוצי הספורט – תומר מתעלה מעל הפחדים המקצועיים והאישיים, ולתדהמתו של יישוב שלם ועוד מאות אלפי צופים בשידור חי בטלוויזיה – מנצח את נמרוד בפוטו פיניש עוצר נשימה.

 

שחקנים:

תומר- תובל שפיר

עמליה- נאיה בינשטוק

נמרוד- קווין רובין

אלברט- זהר ליבה

איציק ואזנה- אורי פפר

נטלי- עדן סבן

דידי- נדב גדג'

שוסטר- דניאל גרנט

מיכל- אביגיל אריאלי

מיקה- רחלי נחום

המורה – דליה ליברוס

בתפקידי אורח – אלי אילדיס והילה סעדון

 

קרדיטים

הפקה –סרטי יונייטד קינג, משה אדרי לאון אדרי ז"ל ומיקי רבינוביץ Light Stream –

במאי – קובי מחט

תסריטאים – איתי מאירסון וקובי מחט

צלם – עמית יסעור

טריילר

בעת שימוש יש לתת קרדיט "באדיבות סרטי יונייטד קינג"

קליפים

בעת שימוש יש לתת קרדיט "באדיבות סרטי יונייטד קינג"