תיק עיתונות לתקשורת

מופץ על ידי סרטי יונייטד קינג

החל מה -16 בינואר בבתי הקולנוע

diver

יחסי ציבור: בת כהן | שרון כתב

03-5373131 bat@sb-pr.co.il

dividerdivider

תיק עיתונות

סרטי יונייטד קינג מציגים:

בן קינגסלי, מוניקה בלוצ'י

איתי טיראן, איציק כהן

מכרם ח'ורי, פיליפ פיטרס

 

 

SPIDER IN THE WEB

 

סרטו של ערן ריקליס

(הכלה הסורית, הממונה על משאבי אנוש, ערבים רוקדים)

 

מפיקים: מיכאל שרפשטיין, משה אדרי, לאון אדרי, ערן ריקליס

אייל אדרי, ז'קלין דה גוז', סבין בריאן, רולנד ורסטיג

 

תסריט מאת גדעון מרון ועמנואל נקש

בהשראת אירועים אמיתיים

 

בבתי הקולנוע החל מ- 16.01.2020

 

סינופסיס

סוכן המוסד המיתולוגי אברהם אדרת (בן קינגסלי), יוצא למסע החשוב של חייו שבסופו ירצה להוכיח שהוא עדיין נחוץ ונחשב למרות מה שיריביו – ואוהביו – חושבים. למסע המסוכן מצורף סוכן צעיר (איתי טיראן) ושניהם מתמודדים עם הספקות, החשדות והקשיים בדרך כשמטרתם היא להגיע אל אנג'לה (מוניקה בלוצ'י) שהיא המקור למידע רגיש ונפיץ הנוגע למזרח התיכון ושראש המוסד (איציק כהן) כה זקוק לו. הצלחת המשימה תביא להם תהילת עולם, כישלון יסלק אותם מהבמה בבושת פנים. מסע של חשדנות ואיבה הופך למסע של הישרדות, היכרות ושינוי כשבכל רגע נתון תפיסות העולם המוכרות להם עשויות להשתנות להתהפך עליהם.

114 דקות  סינמסקופ  אנגלית-עברית  ישראל/בלגיה/הולנד/פורטוגל

 

דבר הבמאי

בסרטיי, אני מנסה לבחון את הראש והלב האנושי ברגעי לחץ קיצוני; רגעי קבלת החלטות; רגעי משבר. רגעים אישיים המוכרים לכולנו; כאלו שכולנו נזהה היכן שלא נהיה בעולם הזה. כך מצאתי את עצמי מתחקה אחר מסעה של כלה צעירה הנקרעת בין גבולות ב"כלה הסורית"; אחר אלמנה המגוננת על העצים שהם בנשמתה ב"עץ לימון"; צעיר פלסטיני הקורא תיגר על זהותו ב"ערבים רוקדים"; אדם המחפש את נשמתו האבודה ב"שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" ולאחרונה ב"מסתור" שבמרכזו שתי נשים שלכודות בדירת מסתור ובנבכי עברן. וכעת, עם אדרת ודניאל הנמצאים בחיפוש אחר ישועה, גאולה והכרה, מנסים להימלט מבדידותם, חייבים לקבל החלטות קריטיות ולשאת בתוצאותיהן ברמה האישית, לאומית ואף גלובלית. ובדיוק בנקודה זו, אני מתחבר. זהו סיפור רווי אינטימיות וחברות אך באותה נשימה, העלילה משקפת גם את פני הפוליטיקה הגלובלית של ימינו, בעודה בוחנת סוגיות של נאמנות ובגידה. אלמנטים של מותחן קלאסי משתלבים באופן טבעי עם המוטיבים המרכזיים שלי – גילוי עצמי, זהות ואובדן, תוך כדי המחשת ערכים אוניברסליים דרך סיפורים מקומיים.

אני מאמין שאם יש לך משהו לומר, המסר צריך להגיע לכמה שיותר אנשים ולא רק לקהלי הפסטיבלים. עליו להיות תקשורתי ונגיש וזאת מבלי להתפשר בשום שלב על רמת המורכבות או הדיוק – ולכן עשייה במסגרת ז'אנריסטית היא מרתקת במיוחד מבחינתי. כז'אנר הידוע במניפולציות הרגשיות שהוא נוהג להפעיל על צופיו, מותחנים ובמיוחד מותחני ריגול נוטים להעלות את הדופק ואת רמות האדרנלין וכך "עכביש ברשת" הינו מסע לתוך מיקרוקוסמוס רגשי ורווי מתח, התרגשות, חרדה ופחד המדגיש את בדידותן של הנפשות הפועלות בעודם מנסים לנווט בין חשדות ערטילאיים ועובדות ידועות  לכאורה; בחיפוש אחר בהירות בעולם נטול כל וודאות.

אדרת, דניאל, אנגלה, שמואל, מרטנס – הדמויות שלי תמיד מהוות חלק ממני בהרבה מובנים. בבסיסן, כולן מחוברות לדעותיי ולהשקפות חיי – החיים במזרח התיכון, באירופה בת ימינו; החיים בכל מקום ובכל עת, תהיה מי שתהיה והיכן שתהיה.

המפגש בין שני סוכני מוסד המתחברים בזהירות ובחשדנות זה לזה במהלך משימה מבצעית חשאית בלב אירופה הרוחשת וגועשת מציע מבט מעמיק הן על יחסי אנוש והן על אירופה בת זממנו – יבשת שברירית ומעורערת הנמצאת תחת איומים בלתי פוסקים מבחוץ ואי שקט מבפנים. המתח בין הפרט לרבים, האזרח והמדינה, הארץ והעולם.

התברכתי בקאסט לא פחות מנפלא – בן קינגסלי עתיר הניסיון והתהילה בתפקיד אדרת, מוניקה בלוצ'י בתפקיד אנגלה, איתי טיראן הנפלא בתפקיד דניאל, איציק כהן בתפקיד שמואל, פיליפ פיטרס בתפקיד מרטנס, מכרם חו'רי בתפקיד גנרל נאדר, הילדה ואן מיגהם בתפקיד אן-מארי ועוד שלל שחקנים בלגים והולנדים משכמם ומעלה. יחד איתם, אני גאה להביא את "עכביש ברשת" אל הצופים בבתי הקולנוע בישראל.

-ערן ריקליס

הסרט מופץ בארה"ב על ידי Vertical Entertainment, בגרמניה על ידי Concorde וברחבי העולם על ידי NBC Universal

 

שחקנים:

בן קינגסלי                        אדרת

מוניקה בלוצ'י                    אנגלה

איתי טיראן                       דניאל

איציק כהן                         שמואל

מכרם ח'ורי                       גנרל נאדר

פיליפ פיטרס                     מרטנס

הילדה ואן מינגהם              אן מארי

 

בן קינגסלי

לאחר זכייתו באוסקר, שני פרסי גלובוס הזהב ושני פרסי BAFTA על תפקידו הבלתי נשכח כמנהיג ההודי מהאטמה גנדי בסרטו של ריצ'רד אטנבורו, בן קינגסלי המשיך להביא למסך איכויות יוצאות דופן במורכבותן והוא אחד מהשחקנים הבולטים של דורו. תחילת דרכו בקולנוע היתה בשנת 1972 ומאז גילם עשרות דמויות מרתקות בסרטים בולטים ומצליחים כולל רשימת שינדלר של ספילברג, באגסי של ברי לוינסון, סקסי ביסט, הוגו, המוות והעלמה, הדיקטטור, בית החול והערפל, איירון מן 3, ספר הג'ונגל (קולו של באגירה) ועוד רבים וטובים. קינגסלי השתתך גם בעשרות סדרות טלוויזיה בבריטניה ובארה"ב. תחילת דרכו כשחקן נטועה עמוק במסורת התיאטרון הבריטי וסומנה כשהתקבל ל-ROYAL SHAKESPEAR COMPANY בשנת 1967. הוא גילם עשרות תפקידים שייקספיריים ואחרים על במות לונדון. בשנת 2002 הוענק לו תואר סר על ידי המלכה אליזבת.

 

מוניקה בלוצ'י

ילידת איטליה שבגיל צעיר פרצה כדוגמנית שזכתה להצלחה בינלאומית. קריירת המשחק של בלוצ'י החלה בראשית שנות ה-90 והפכה ידועה בעיקר בעקבות תפקידה הראשי בסרט האיטלקי מאלנה בבימויו של ג'וזפה טורנאטורה ותפקידה כקורבן אונס בסרט השנוי במחלוקת "בלתי הפיך" של גספר נואה (2002). עיקר פרסומה בארצות דוברות האנגלית בא בעקבות השתתפותה בשני הסרטים האחרונים בטרילוגיית המטריקס – מטריקס רילודד ומטריקס רבולושנס. שיחקה בסרט ספקטר לצידו של ג'ימס בונד – דניאל קרייג ובעוד סרטים רבים באירופה ובארה"ב. חיה בפריז ואם לשתי בנות.

 

איתי טיראן

איתי הוא מהשחקנים הבולטים של דורו בישראל והופעותיו בתיאטרון, קולנוע וטלוויזיה זכו לתהודה רבה בקרב הקהל ולשבחי הביקורת. הוא גם במאי תיאטרון ואופרה מצליח ומוסיקאי. בין סרטיו הבולטים: בופור, לבנון, מחילה ועוד רבים ובתיאטרון הוא נודע בזכות תפקידיו במפיסטו, המלט, תמונות מחיי נישואין ועוד עשרות תפקידים ראשיים. בשנה האחרונה איתי מופיע באופן קבוע בתיאטרון העירוני של שטוטגרט ובבורגתיאטר בוינה שם הוא גם מביים. איתי זכה בפרסים רבים לאורך השנים בן בישראל והן בחו"ל. בוגר בית הספר למשחק בית צבי.

 

איציק כהן

איציק כהן,יליד תל אביב, בוגר בהצטייינות של אוניברסיטת תל אביב במגמת משחק .התפרסם כשהופיע ברביעיית הדראג ״בנות פסיה״.
שיחק בתיאטרון הקאמרי בהצגות ״הרב קמע״, ״הצמה של אבא״,״כנר על הגג״,
״המפיקים״,״קזבלן״ ומשתתף בימים אלו במחזמר ״זה אני״
בטלוויזיה :בדרמה ״הבחור של שולי״, בסדרה ״ראש -גדול״‏, ״בוליווד״, ״רוקדים עם כוכבים״, "החברים של נאור״, ״ניו – יורק״, ״גאליס״, בסדרה ״ג׳וני ״ לה היה שותף בכתיבה וב ״פאודה" שמשודרת בנטפליקס . בקולנוע בסרט ״סיפור גדול״, ״סימה וקנין מכשפה״,״ישמח חתני ״ ו ״מאכתוב״
לאחרונה הצטלם לסדרה ״ישמח חתני״ שתשודר בקשת ולעונה השלישית של הסדרה ״פאודה״.

 

מכרם ח'ורי

מזה 50 שנה מכרם ח'ורי מככב על המסכים והבמות בישראל ובעולם במגוון תפקידים מרתק בערבית, עברית ואנגלית. בוגר בית ספר למשחק בלונדון, מכרם הופיע בלמעלה מ-120 הצגות, 46 סרטים ו-8 סדרות טלוויזיה. מכרם עבד עם פיטר ברוקס ובמאים בריטיים נוספים בהפקות שהועלו על במות לונדון וברחבי העולם. בטלוויזיה גילם תפקידים בולטים בסדרות אמריקאיות ובריטיות כמו גם ישראליות ובקולנוע זכורים תפקידיו ב"כלה הסורית", "הבן של אלוהים" (פרס אופיר לשחקן הטוב ביותר), "מינכן", "החתך" ועוד רבים וטובים. חתן פרס ישראל (1987) ופרסים נוספים בארץ ובעולם.

 

יוצרים:

ליהוק                            קרי ברדן, פול שני, לאוני לוטניק

מנהלת הפצה                 לירון אדרי

מקליט                           יוהאן מרטנס

עיצוב פס קול                  גיל תורן

מיקס                             פדרו ואן דר אקן

מפיקים שותפים              רוני טייב, דויד קלייקינס, אלכס ורברה

מפיקים אחראים              איירה ריקליס, פביאן ווסטרהוף, שאול שרצר, דנה לוסטיג

עיצוב תלבושות               שרלוט ויליאמס

עיצוב אמנותי                  מרן סאפ

מוסיקה מקורית               יונתן ריקליס

עריכה                            ג'סיקה דה קונינג

צילום                             ריצ'ארד ואן אוסטרהוט

מפיקים                          מיכאל שרפשטיין, משה אדרי, לאון אדרי, ערן ריקליס,

                                    אייל אדרי, ז'קלין דה גוז', סבין בריאן, רולנד ורסטיג

תסריט                          גדעון מרון, עמנואל נקש

במאי                            ערן ריקליס

 

ערן ריקליס – במאי, תסריטאי, מפיק

ריקליס הוא בוגר בית הספר הלאומי לקולנוע בביקונספילד, אנגליה (1984). למד בחוג לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב (1975-77). עכביש ברשת הוא סרטו ה-13 במספר וקדמו לו סרטים שזכו להצלחה מסחרית וביקורתית ברחבי העולם, הוקרנו במיטב הפסטיבלים (ביניהם ונציה, ברלין, לוקרנו, טלרוייד, טורונטו, סאן סבסטיאן ועוד רבים) וזכו בפרסים רבים. בין סרטיו:

הכלה הסורית (פרס חביב הקהל בפסטיבל לוקרנו ועוד 18 פרסים בינלאומיים), עץ לימון (פרס חביב הקהל בברלין ובסאן סבסטיאן, פרס התסריט האקדמיה האסיאתית), ערבים רוקדים (טלורייד, לוקרנו), הממונה על משאבי אנוש (זוכה חמישה פרסי אופיר כולל הסרט והבמאי, פרס חביב הקהל בלוקרנו), מסתור (ורשה, סאן פאולו), זייתון (טורונטו, לונדון), צומת וולקן (זוכה פסטיבל חיפה), גמר גביע (ונציה, ברלין), זהר (שובר קופות בשנות ה-90) ועוד. ריקליס ביים עשרות שעות של דרמה טלוויזיונית בסדרות המשאית, סיבת המוות: רצח, יסורי אפרים, מצליח, הפואטיקה של ההמונים (דוקו), וגבול נתן (דוקו), שרות חדרים (יוצר ומפיק) ועוד רבים כולל מספר סרטים קצרים. בשנות ה-80 וה-90 ביים עשרות סרטי פרסומת לקולנוע ולטלוויזיה ותוכניות מיוחדות לטלוויזיה. חבר האקדמיה האמריקאית לקולנוע, האקדמיה האירופאית לקולנוע וכמובן האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. לימד בימוי והפקה בסם שפיגל ואוניברסיטת PENN בארה"ב ומשמש כמנטור בחממת הקולנוע הבינלאומית בירושלים. נשוי לדינה צבי-ריקליס ואבא של תמי ויונתן.

 

יונתן ריקליס – פסנתרן ג'ז ומלחין

יליד 1986, בוגר בהצטיינות של הניו סקול – בית הספר לג'אז ומוסיקה בת זמננו, ניו יורק. בצעירותו למד אצל המורה המיתולוגי עמית גולן ז"ל ובניו יורק זכה ללמוד אצל ענקי ג'אז כמו ג'וניור מאנס, בילי הרפר, רג'י וורקמן, אהרון גולדברג ועוד רבים וטובים. בניו יורק הוא הופיע פעמים רבות במועדוני הג'אז הטובים ביותר בעיר ועם מיטב הנגנים בסצינה. מאז שובו לישראל ב-2012, יונתן מופיע ומקליט עם טובי הנגנים בישראל כולל אלי דג'יברי, אהר׳לה קמינסקי, ארז בר נוי, שי זלמן, עופר גנור, עופר לנדסברג, אייל וילנר ועוד רבים. הוא מורה במגמת הג'אז היוקרתית בקונסרבטוריון למוסיקה בתל אביב ומשלים תואר שני באקדמיה למוסיקה בירושלים.

יונתן הלחין, הפיק וביצע מוסיקה מקורית לסרטים "ערבים רוקדים", "אול אין", "קפה אירופה" (דוקו), "מסתור" (עליו היה מועמד לראשונה לפרס אופיר) ולאחרונה "עכביש ברשת".

 

מיכאל שרפשטיין – מפיק

עובד בתעשיית הקולנוע במגוון תפקידי הפקה מאז 1970. בין הסרטים הבולטים שהפיק: "זהר", "גמר גביע", "פלייאוף" (שלושתם בבימויו של ערן ריקליס), "ציפורי חול" (וולף), "רוק בקסבה" (הורוביץ), "לילסדה" (זרחין), "עד סוף הלילה" (גרין), "נישואים פיקטיביים" (בוזגלו) ועוד רבים. סדרות בהפקתו: יסורי אפרים, כתב פלילי, טירונות, סיפורי יפו ועוד. בעל חברת טופיה תקשורת שהפיקה את הסרט ביחד עם סרטי יונייטד קינג, ערן ריקליס הפקות ומפיקים אירופאיים.

 

משה אדרי, לאון אדרי – מפיקים

השנה היתה 1961. משה ואחיו הבכור לאון, חלקו אהבה משותפת לקולנוע, הם גדלו על סרטים, וכבר בצעירותם כמו ב"סינמה פרדיסו" עמדו מאחורי מקרנת הסרטים באולם העירוני בדימונה. ההתחלה היתה צנועה אך המשכה מפואר. משה ולאון אדרי היו לדמויות מובילות בתעשיית הקולנוע הישראלית, בתחום ההפצה של סרטים ובתחום הפקת הסרטים וזכו להכרה בינלאומית עם הפצתם של הסרטים שהפיקו. חברת ההפצה שייסדו בשנות ה-70, "סרטי יונייטד קינג " צמחה והתפתחה והיא ניצבת היום בחזית תעשיית הבידור הישראלית כשליבה הפועם הוא הקולנוע. חזונם של שני האחים הוליד גם את הקמתה של רשת מרכזי הקולנוע והבידור המובילה בישראל רשת בתי-הקולנוע "סינמה סיטי". אף שלאון אדרי הלך לעולמו לפני למעלה משנה למרבה הצער, משה ממשיך להקדיש את עצמו לקידום הקולנוע בארץ על כל גווניו וצדדיו.

 

גדעון מרון – תסריטאי

שנים ארוכות היה עיתונאי ב"ידיעות אחרונות" וכתב למוספים והיה בעל טור קבוע "סיפורים מבית המשפט". תסריטיו כוללים את סדרת הדרמה "כתב פלילי", את הדוקו דרמה "רוצחות מבית טוב" ולאחרונה "ענת אלימלך – הילדה הכי יפה בירושלים" ואת הסרטים "פלייאוף" וכעת "עכביש ברשת".

 

עמנואל נקש – תסריטאי

תואר MBA מאוניברסיטת ג'ורג'טאון, בוושינגטון ומביה"ס למנהל ESSEC בפריז. תסריטאי ובמאי שעובד בישראל ובצרפת. כתב וביים את הסרט "כידון" ואת "סינדרום ירושלים" ובימים אלה מביים את הסדרה "ענת אלימלך – הילדה הכי יפה בירושלים". כתסריטאי כתב את הסרט הצרפתי המצליח CARBONE (מעל מיליון צופים בצרפת) ומספר פרויקטים נוספים שנמצאים בפיתוח.

 

 

הפקה של טופיה תקשורת סרטי יונייטד קינג ערן ריקליס הפקות דרגוקום סינה קרי דה קאר אן אל פילם

הופק בתמיכת קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות – פרוייקט קולנוע בתמיכת משרד התרבות והספורט – מינהל התרבות  המועצה הישראלית לקולנוע הופק בשיתוף עם פריבס פורטיס מימון סרטים ובתמיכת פילם פלנדרס בשיתוף עם העיר אנטוורפן ובתמיכת בונוס הקולנוע של אנטוורפן וקרן עידוד הפקה של הולנד  אוקטובר 2 הפקות  סרטי לוונדר

הסרט נתמך ע"י הקרן לעידוד הסרט הישראלי מיסודה של התאחדות ענף הקולנוע בישראל ובתמיכת עידוד המס של ממשלת בלגיה

טריילר

בעת שימוש יש לתת קרדיט "באדיבות סרטי יונייטד קינג"

קליפים

בעת שימוש יש לתת קרדיט "באדיבות סרטי יונייטד קינג"